tanulás, feladatok,képek, viccek,üdvözletek,vicces képek

itt a legtöbb szbályt tanulni való szöveget viccet képet megtelálod csajoknak szerelmi ügyek tesztek problémák

Itt csak olyan dolgokat találsz amit helyesnek találok a kutyák szemszöéből

          Játékok


Kutyajátékok: frizbi és húzogatós játék


               tápok

            tállak

        órvosi rendelők

Homoktövis Állatorvosi Rendelő

1046 Budapest, Homoktövis u. 115. 
Tel: 061 785-77-01 
Fax: 061 785-77-01 
E- mail: info@homoktovisvet.hu


Cím: 1181 Bp. Wlassics Gyula u. 58
Telefon/Fax/Rögzítő: 290-44-10
Mobil: 06-30/534-59-14
info@kisallatdoki.hu


H-1146 Budapest, Cházár A. u. 18.
Tel: +36 1 422 1979
Fax: +36 1 422 1980
E-mail: zsoka@speedup.hu
www.speedup.hu


Állatorvosi rendelő és kutyakozmetika 
Pilisvörösvár, Kisfaludy u. 48. Tel:30/9241520 
Állatorvos: Dr. Saufert Gyula 




Dr. Mester György
állatorvos

cím: 2000 Szentendre Dózsa György út 28.
Telefon: 06 26 950 341
Mobil: 
06 30 958 2006

06 20 945 9660
e-mail: mestervet@mestervet.hu
web: www.mestervet.hu

Rendelési idő:
Hétfőtől-péntekig: de.8-12 és du. 16-20
Szombaton de. 9-12
Vasárnap du. 17-19h
Ügyeleti telefon: 06 30 958 2006


Cím : 2030 Érd (Érdliget), Kamilla u. 13.
  Telefon / Fax : (23) 374-038

állatorvosi rendelő - Gödöllő


Cím:

DUO-VET Állatorvosi Rendelő
1163 Budapest,
Rovás utca 20.


Telefonszámaink:

Rendelő:
(06-1)-403-4171

dr.Koltai Zsófia:
06/30-486-2851

dr.Mahler Anikó:
06/20-993-4821

E-mail:
duovet@gmail.com

Nyitva:

Hétfő: 9-12 és 17-20
Kedd : 9-12 és 17-20
Szerda: 9-12 és 17-20
Csütörtök: 9-12 és 17-20
Péntek:9-12 és 17-20
Szombat:9-12 
Vasárnap: 18-20 


Orvosok:

Dr. Koltai Zsófia
Dr. Mahler Anikó



Cég Neve: Jupet Nagyerdei Állatorvosi Rendelő
Cím: Debrecen, 4028 Debrecen, Hadházi u. 16/b
Megnevezés: Állatorvos
Telefonszám: 52/342-279


               Betegségek

Az allergiás kutyáknál megfigyelhető bőrelváltozásokat általában saját maguk okozzák bőrük harapdálásával és állandó vakarózással. Néhány esetben szőrhullás is tapasztalható, amely lehet ritka vagy részleges, foltokban megjelenő.

Maga a bőr lehet száraz és kérges, vöröses vagy olajos, kutyától függően. Nagyon gyakori a másodlagos bakteriális fertőzés a saját magának okozott sérülések miatt.

Az allergia megelőzése

A megelőzés nagyon fontos része lehet az atópia kezelésének. Miközben esetleg a káros anyagokat lehetetlen teljesen megszüntetni, mégis nagyban le lehet csökkenteni a veszélyt, minimális erőfeszítéssel a gazdi részéről. Ahhoz, hogy az elkerüléses terápiának legyen előnye, azonosítani kell a zavaró anyagot egy intradermális teszt segítségével. A kikerülés ritkán jelent teljes kezelést így önmagában, de más kezelésekkel együtt használható.


kutya, allergia, vakarózás
Ha a kutya allergiás, az leginkább bőrén, és az állandó vakarózásban mutatkozik meg



Helyi terápia

Ez a terápia samponokból, öblögetésekből és viszketés elleni szerekből áll. A lokális kezelés azonnali, de rövid távú megoldást jelent. Gyakran ajánlják, hogy az atópiás kutyát legalább kéthetente egyszer fürdessük meg hipoallergén samponnal vagy kolloidos-zablisztes samponnal. Hidrokortizon samponokat is lehet használni. A heti vagy akár hetente kétszeri fürdetés ezekkel a samponokkal magas arányban megoldást jelent a kutyák számára. A fürdetés mellet, célszerű egyszerűen megmosni a kutya talpát, miután kintről bejön. Ez eltávolít minden allergént a lábáról.

Ezek a szerek hidrokortizont tartalmaznak, és ez által nyújthatnak némi enyhülést. Nincs ennél jobb gyakorlati kezelés a helyi viszketésre. Az efféle termékek igen csekély mértékben szívódnak fel a véráramba, és ha mértékkel használják, nem okoznak hosszú távú mellékhatásokat vagy más problémákat injektálható vagy orális szteroidokkal kapcsolatban. Ezen túlmenően, a hűtő hatású kenőcsöket és krémeket is lehet használni. Ügyelni kell a használatukkal, nehogy a bundáját is zsírossá tegyék. A kutyák hajlamosak lenyalni ezeket a készítményeket. Ezért miután felvittük a krémet, ajánlatos a kutyát valamilyen tevékenységbe belevonni ezzel akadályozva meg abban, hogy nyalogassa a kezelt területet.


kutya, allergia, terápia
A kutya testének meg kell tanulnia, hogyan reagáljon az allergénre



Szérumterápia

A szérumterápiát úgy jellemzik, mint a legjobb kezelést kutyák atópiájára. Ez azoknak az állatoknak javasolt, amelyeknél lehetetlen az antigének elkerülése, a tünetek több mint 4-6 hónapig vannak jelen egy évben, és a zsírsavak, antihisztaminok nem nyújtanak kielégítő eredményt.

Még mielőtt szérumterápiát használunk, el kell végezni egy intradermális bőrvizsgálatot is. Miután a vizsgálat során azonosítottuk az antigént, amelyre az állat allergiás volt, egy kereskedelmileg elkészített, megváltoztatott antigéneket tartalmazó injekcióval fecskendezzük be a kutyát. A felhasznált termék típusától függően, egy sor heti vagy havi adagot szükséges beadni. Az állat ekkor érzéketlenné válik. A siker olyan magas, 80%-os ez a kezelési terve. A kezelés időigényes, és előírja a külön tulajdonosa és állatorvos. Ez a kezelés kiváló lehetőség súlyos atópiás esetekben, különösen a fiatal kutyáknál. Ha kutyánk allergiás, és nem reagál a hagyományos kezelésre, komolyan fontoljuk meg ezt a kezelési lehetőséget.


allergiás, kutya, pollen
A legtöbb allergia atópiás, és kezdetben évszakhoz kötött.



Omega-3 zsírsavak

A zsírsavakat évek óta ajánlják a bunda minőségének és ragyogásának javítására. Nemrégiben egy új kutatás kimutatta, hogy bizonyos zsírsavak - az omega-3 zsírsavak - igen kedvezőek az allergiák kezelésére nézve, kutyák és macskák esetében. Az omega-3 zsírsavak a bőrben munkálkodnak, hogy csökkentsék a hisztamin és más felszabaduló vegyi anyagok mértékét és hatását, melyek az allergia következtében jönnek létre. Nem minden allergiás kutya reagál az omega-3 zsírsavakra. Néhányuk javulást mutat, mások teljesen meggyógyulnak, és mások még változást sem mutatnak a kezelés után. A legtöbb állat, több héten vagy hónapon keresztül naponta kell omega-3 zsírsavakat tartalmazó ételeket fogyasszon, mielőtt jelentős javulás észlelhető. Ezek a zsírsavak rendkívül biztonságosak, és nagyon kevés mellékhatásuk van. Vizsgálatok kimutatták, hogy ha ezt a megoldást együtt használjuk más kezelésekkel, mint például az anti hisztaminok, a szteroidok használata gyakran lecsökken vagy megszűnik. Bizonyosodjon meg arról, hogy az omega-3 zsírsav-kiegészítő, amit használ, halolajból legyen kivonva. Más típusú zsírsavak (mint például az omega-6 zsírsavak) valójában inkább súlyosbítják az allergiát. Gyakran a legjobb megoldás, ha az omega-3 zsírsav-kiegészítőket alacsony zsírtartalmú étrenddel összekötve szedjük.


Antihisztaminok

Az antihisztaminokat széles körben egyaránt használják az ember- és állategészségügy területén. A legtöbb állatgyógyászatban használt antihisztamin az emberek számára készült, és elsősorban ők is használták. Kimutatták, hogy a kutyák 30%- ánál és a macskák 70%-ánál az antihisztaminok hatékonyan szabályozzák az allergiát. Ha emellett egy jól megszervezett kezelési tervet alkalmazunk, beleértve a zsírsavakat és az elkerülést, az elért eredmények nagyobb százalékban érvényesülnek.

Minden állat másként fog reagálni a különböző antihisztaminokra. Ezért több, különböző antihisztamint is ki kell próbálni, mielőtt megtaláljuk a megfelelőt. Minden antihisztamin más-más dózisban kapható és a mellékhatások kockázata is változó. Ezeket a gyógyszereket csakis az állatorvos írhatja fel. Néhány gyakori mellékhatás például a nyugtató hatás, hiperaktivitás, székrekedés, szájkiszáradás és csökkent étvágy. A megfelelő antihisztamin szedése helyes dózisokban nem okoz váratlan mellékhatásokat. Az erős viszketegséggel küszködő kutyáknál pozitív és kellemes lehet az enyhe nyugtató hatás.

Antihisztaminokat több formában is fellelhetünk, beleértve a H1 és H2-blokkolókat. Míg a H2 blokkolók (Claritin, Seldane és Hismanal) nagyon hatásosak az emberi allergia kezelésében, ezek nem bizonyultak hatékonynak kutyák vagy macskák esetében és ezért nem javasolt állatok számára. Sok, különböző H1 anti hisztamin van forgalomban a piacon, de az állatgyógyászat terén inkább a következőket használják:


Ciklosporin

A ciklosporint nagy sikerrel használják az atópiás kutyák esetében, különösen a súlyos allergiával küszködőknél. A leggyakoribb mellékhatás a hasmenés és a hányás. Nem használ azonnal, lehetséges, hogy 3-4 hét is el kell teljen, mielőtt kifejti hatását. Lehet használni rövid ideig, a szezonális allergiákra, vagy pedig hosszú távon, teljes évi atópiára.


Szteroidok

A szteroidok nagyon hatékonyan enyhítik az erős viszketést és gyulladást. A probléma az, hogy számos rövid és hosszú távú mellékhatásuk lehet, ha nem szedik helyesen. De ha minden megfelelően történik, akkor ugyanolyan biztonságos, mint bármely más gyógyszer, amit használunk. A probléma az, hogy olyannyira jó a hatásuk, hogy gyakran viszik túlzásba a szedését. Mivel előfordulhatnak mellékhatások, óvatosan kell szedni a legkisebb hatásos adagban. Ezeket rendszerint úgy kezelik, mint legvégső megoldást, de ha semmi más nem működik, használjon szteroidokat.

A szteroidokat rendszerint két formában szedhetjük, injekció és tabletta formájában. A most tárgyalt szteroidok kortikoszteroidok, nem azok az anabolikus szteroidok, amelyeket testépítők használnak. Az anabolikus szteroid teljesen más gyógyszer, és nem alkalmazzák állati allergia kezelésében. A kortikoszteroidok jelenleg több formában is megtalálhatók a piacon. Ezek jelentős eltéréseket mutatnak a hatás időtartamában és erejében.

Az injekció formájában beadott szteroidok betametazont, dexametazont, flumetazont, metilprednizolont és triamcinolont tartalmaznak. Ezek a hatóanyagok intravénás úton kerülnek a szervezetbe és hatásuk egy hét és hat hónap között tart a terméktől, a dózistól és az állattól függően.

A tabletták lehetővé teszik a pontosabb és személyre szabottabb adagot, de néhány esetben előfordul, hogy az injekciókat részesítik előnyben. Az injekciók legfőképp azoknál az állatoknál használatosabbak, melyeknek nehezebb tablettát beadni, vagy azonnali segítségre szorulnak. Miután az oltást megkapták, nem lehet a hatásait és mellékhatásait visszafordítani. A tabletták esetében viszont, ha nem kívánt mellékhatások jelennek meg, egyszerűen fel lehet hagyni a szedésükkel és a mellékhatások csökkenni fognak.

A szteroidok biztonságosak és hatékonyak, ha megfelelő dózisokban szedjük.

Mint azt már korábban említettük, sokkal könnyebb személyre szabott adagolást kialakítani pirulák formájában. A fertőzött állat eleinte rendszerint naponta vesz be három-öt napon keresztül, majd az adagot minden második nap csökkentik. Ha az állat több mint pár hetes kezelésre szorul, az adagot a felére csökkentik hetente, amíg létre nem hozható egy minimális terápiaszint. Az összes szteroiddal az a cél, hogy a lehető legkisebb adaggal enyhítsük a tüneteket. Ezzel a megközelítéssel a mellékhatások megszűnnek, vagy csökkennek.

Mellékhatások

A szteroid használattal kapcsolatba hozható lehetséges mellékhatások száma kutyák esetében igen sok. Mellékhatások megjelenhetnek függetlenül a kezelés formájától és időtartamától. Minden állat másként reagál az egyes kezelésekre. Ugyanakkor a mellékhatások száma és súlyossága szoros összefüggésben áll az adaggal és a kezelés időtartamával. A legkisebb dózisú és rövid távú kezelés esetében megjelent mellékhatások enyhék és a kezelést végével megoldódnak. A leggyakoribb tünetek közé tartozik a fokozott vízfogyasztás, sűrű vizeletürítés, fokozott étvágy (súlygyarapodás), depresszió, hiperaktivitás, lihegés és hasmenés.

A hosszú távú használat veszélye, hogy sokkal tartósabb és súlyosabb károkat okozhat. Egyes magas dózisú, hosszú távú kezelések mellékhatásai közé tartoznak a fertőzések gyakoribb előfordulása, a vékony szőrzet és bőr, immunszupresszió, cukorbetegség, mellékvese elnyomás és májbetegség. A lehetséges problémák súlyosak, azonban fontos kihangsúlyozni, hogy ezek a mellékhatások dózisfüggőek. A mellékhatások ellenére a szteroidok eredményesek és biztonságosak, ha gondos adagolási rendszert követünk. Mégis, mivel a rendelkezésünkre állnak biztonságosabb és mégis hatékony terápiák, a szteroid kezelés csak akkor jöhet szóba, ha kimerültünk az összes többi kezelési lehetőségből. Számos tanulmány kimutatta, hogy ha a zsírsavakat és az antihisztaminokat a szteroidokkal egyidejűleg használják, az enyhülést nyújtó szteroid adag csökken.


Az allergiával egyidejűleg megjelenő fertőzések kezelése

Mivel a bakteriális- és élesztőfertőzések gyakoriak az allergiás kutyáknál, fontos, hogy a fertőzéseket és az atópiát is egyaránt kezeljük. Az élesztőfertőzést antifungális gyógyszerrel kezeljük. Ezen kívül speciális samponokkal is kordában tarthatjuk a fertőzéseket.



A kutyák és macskák bélrendszerében élősködő férgek nagy része képes az emberben is megbetegedést okozni. A gyermekek különösen nagy veszélynek vannak kitéve!


ceva, féreg, bélférgesség
A kutyák és macskák bélrendszerében élősködő férgek nagy része képes az emberben is megbetegedést okozni. Ezeket az állatról az emberre terjedő betegségeket nevezzük latinul zoonózisnak. A gyermekek különösen nagy veszélynek vannak kitéve, hiszen ők igen szoros kapcsolatban vannak az állataikkal, és nem képesek felmérni a veszélyt, és kevéssé ügyelnek a személyi higiéniára.




bélférgesség, féreghajtó, férgesség
A férgek által okozott betegségek különböző súlyosságúak lehetnek, a féreg fajától, a fertőzött ember korától, ellenálló képességétől függően. A kampósférgek kellemetlen, viszkető bőrtüneteket okoznak, amely különösen kisgyermekekben, pl. a pelenkával fedett bőrterületeken gyakori. Az orsóféreg-lárvák a szembe jutva látásromlást vagy akár vakságot is előidézhetnek, a tüdőbe kerülve pedig ún. terápia rezisztens, azaz az általában alkalmazott kezelésre nem reagáló légzőszervi tüneteket okozhatnak. Hazai vizsgálatokszerint egyes korcsoportokban és környezetben a lakosság 20-40%-a átesett már életében orsóféreglárva-fertőzésen!



bélféreg, férges, férgesség


Az ember egészsége szempontjából a galandférgek a legveszélyesebbek. A fertőzőképes lárvák leggyakrabban az ember májában, ritkábban a tüdőben, az agyban okoznak súlyos elváltozást. A betegek kezelése hosszadalmas, akár egy életen át tartó kontrollt is igényelhet, és nem is minden esetben kivitelezhető. Mint oly sok más esetben, a megoldás itt is a megelőzés, azaz a kutyák és a macskák rendszeres és megfelelő módon végzett féregtelenítése, bizonyos egyszerű higiénés szabályok betartása, és a féregtelenítés alapelveinek ismerete.


tüdő, férgesség, féreghajtó


A szakemberek többsége egyetért abban, hogy a minimum negyedévenkénti féregtelenítés tekinthető ideálisnak mind az állat, mind környezete szempontjából. A rendszeres és szakszerű féreghajtásért Ön és állatorvosa egyaránt felelős! Ez alatt azt értjük, hogy az állatorvos által javasolt módon és gyakorisággal, az állat életkorának és tartási módjának megfelelő kezelési programot kell alkalmazni! Ennek hatása ki kell, hogy terjedjen az állat és az ember egészségére veszélyes összes féregre.



ceva féreghajtó kampány
Ez év április 1-vel a CEVA-PHYLAXIA Zrt. kampányt indít a kutyák és macskák rendszeres féregtelenítése érdekében. Célunk az, hogy a kutya- és macskatulajdonosok minél nagyobb számban, az eddiginél szervezettebb módon értesüljenek a kutyák és macskák bélférgei által okozott zoonózisok veszélyeiről, valamint a minimum negyedévenkénti féregtelenítés szükségességéről.





ceva, kampány, logo


Valljuk, hogy minél többen szereznek tudomást a kedvenceink közvetítette nagyon is valós veszélyről, annál kevesebb ember kerül orvoshoz parazitás zoonózis diagnózisával.





Azok az állatorvosok, akik a hét szinte minden napján kapcsolatba kerülnek kutyákkal és macskákkal, sokféle bőrproblémával találkoznak. Számos tényező állhat a tünetek hátterében, de a leggyakoribb mind közül az allergia.

Allergiára utaló tünetek

Az allergiás kutyán a következő tüneteket figyelhetők meg:


  • harapdálja a lábát,
  • pofáját a szőnyeghez, bútorokhoz dörzsöli,
  • vakarózik
  • ismétlődő fülgyulladásban szenved
  • hullajtja a szőrét
  • bőre kisebesedik

Ha a kutya allergiás, az leginkább bőrén, és az állandó vakarózásban mutatkozik meg. Ez az úgynevezett pruritus, vagyis viszketegség, a legtöbb bőrbetegség, és számos rendszerbetegség fontos és kellemetlen tünete. Logikusnak tűnhet, hogy ha a kutya olyasvalamire allergiás, amit belélegez (atópia), mint például bizonyos pollenek, akkor orrfolyás lesz az allergia tünete. Ha valamilyen táplálékra allergiás (élelmiszer-allergia), mint például a marhahús, akkor hányni fog. Ha rovarcsípésre, akkor egy duzzanat (csalánkiütés) alakulhat ki a csípés helyén. Valójában a kutya ritkán mutatja ezeket a tüneteket. Ehelyett enyhe, vagy súlyos viszkető érzés jelenik meg egész testén, és esetleg krónikus fülgyulladás alakulhat ki.


allergia, kutya, viszketegség
Az allergiás kutya legtöbbször viszketegségben szenved



Az allergiás kutyák gyakran addig harapdálják a lábukat, amíg az be nem pirosodik és bőrükön irritáció nem jelentkezik. Előfordulhat, hogy pofájukat a szőnyeghez vagy kanapéhoz dörzsölik, vagy az oldalukat és hasukat vakarják. Mivel a fülben lévő viasztermelő mirigyek, válaszként az allergiára, túltermelnek, fülgyulladást is kaphatnak. Ha sok váladék gyülemlik fel a fülben, a baktériumok és a gombák gyakran elszaporodnak.

Az allergiás kutyáknál meg



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 5
Heti: 1
Havi: 54
Össz.: 33 665

Látogatottság növelés
Oldal: kutyi cuccok
tanulás, feladatok,képek, viccek,üdvözletek,vicces képek - © 2008 - 2024 - aranyossag.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat